Planujesz wycieczkę do Lublina? Wypożycz samochód i zobacz więcej atrakcji!

Wycieszka po Lubline

Najważniejsze atrakcje Lublina

Zastanawiasz się nad urlopem lub weekendowym wypadem do Lublina? Chciałbyś zaplanować tę wycieczkę tak, by była możliwie najwygodniejsza i najciekawsza? Mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne – wynajmij samochód. Sprawdź, jak pomoże Ci to w organizacji niezapomnianego wyjazdu.

Lublin to bez wątpienia najciekawsze miasto południowo-wschodniej Polski. Bogata historia miasta jest związana szczególnie z jego wielokulturowością i położeniem niejako na pograniczu Wschodu i Zachodu. Do miasta warto przyjechać choćby dla zamku – obecnie siedziby Muzeum Narodowego w Lublinie. Wielokrotnie przebudowywany budynek jest prawdziwym świadkiem historii miasta, ale chyba najciekawsze są jedne z najstarszych jego elementów – średniowieczne malowidła w zamkowej kaplicy, wykonane w typowo bizantyńskim stylu. W tej części Europy są zupełnie wyjątkowe. Do tego w Lublinie warto zobaczyć między innymi urokliwe Stare Miasto, czy położone na przedmieściach muzeum i miejsce pamięci w miejscu nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Aby wygodnie i szybko przemieszczać się pomiędzy tymi ciekawymi punktami wartymi zwiedzania, optymalnym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu. Zaoszczędzimy wtedy mnóstwo czasu, który możemy przeznaczyć na zwiedzanie zamiast marnować go na dojazdy.

Okolice Lublina – dokąd pojechać?

Bardzo ciekawe są też możliwości wycieczek z Lublina do okolicznych rejonów. Wynajmując samochód w Lublinie, otwieramy sobie możliwość wybrania się chociażby do Kazimierza Dolnego, miasteczka pięknie położonego nad Wisłą. Oprócz oglądania zabytków, warto przejść się cudownymi, leśnymi wąwozami lessowymi – a po wszystkim zjeść obiad w jednej z uroczych knajpek. Samochodem z wypożyczalni dojedziemy też do Puław, gdzie zobaczymy pałac i park Czartoryskich, miejsce o szczególnym znaczeniu dla polskiej kultury (pierwsze muzeum na ziemiach polskich), czy do Nałęczowa, z jego uroczym parkiem i wodami mineralnymi. Mamy też możliwość odwiedzić zabytkowy Zamość, czy powłóczyć się po bardzo atrakcyjnych, dzikich obszarach (np. Poleski Park Narodowy). Wszystkie te możliwości sprawiają, że wybierając się do Lublina, najlepiej wypożyczyć samochód!

Dodano: 17.05.2021, do Hobby, Nowości


©2020 https://mavorental.pl Wszystkie prawa zastrzeżone