Czy wynajem samochodu może być ciekawą alternatywą dla leasingu?

Długoterminowy najem samochodu to rozwiązanie, z którego korzystają głównie przedsiębiorcy. W ostatnich latach jest to niezwykle popularne rozwiązanie pozyskania samochodów do firmy, które staje się atrakcyjną alternatywą dla kredytu bankowego oraz leasingu. Komu jednak najbardziej opłaca się to rozwiązanie?

Czym jest oraz na czym polega najem długoterminowy?

W obecnych czasach wiele firm nie jest w stanie funkcjonować bez pojazdów. Wynajem długoterminowy pojazdów to jedna z najnowocześniejszych form finansowania samochodów. Biorąc pod uwagę stronę formalną, jest to forma leasingu. W zależności od umowy, wynajem może mieć postać np. leasingu operacyjnego. Najnowsze badania oraz obserwacje Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów dowodzą, że długoterminowy wynajem aut cieszy się coraz większą popularnością, głównie wśród przedsiębiorców, ale i osób prywatnych.

Jaka jest jednak idea długoterminowego wynajmu samochodu? Jak sama nazwa wskazuje, jest on długoterminowy. Oznacza to, iż przedsiębiorca może wynająć dany samochód na okres od dwóch do pięciu lat. Jest to zatem bardzo łatwy sposób, aby zwiększyć liczbę posiadanej już floty w firmie, a jednocześnie nie ponosić przy tym kosztów z podatków.

Długoterminowy najem samochodów – czy jest korzystny?

Bez wątpienia tak. Istnieje wiele powodów, dla których długoterminowy wynajem samochodu może okazać się korzystny, głównie dla przedsiębiorców. Jest to bowiem łatwy sposób na powiększenie swojej obecnej floty samochodowej przy jednoczesnym uniknięciu płacenia podatków. Przedsiębiorcy, który decydują się na skorzystanie z takiego rozwiązania mogą liczyć na: uproszone formalności, dzięki którym otrzymają pojazd do swojej dyspozycji w niezwykle krótkim czasie, rozległe korzyści finansowe, a także profesjonalne doradztwo podczas wyboru samochodu.

Komu opłaca się najem długoterminowy samochodów?

Najem długoterminowy samochodów opłaca się głównie grupom przedsiębiorców. Wśród nich wymieniamy osoby, które:

  • liczą na ofertę kompleksową,
  • nie mają zbyt wiele czasu na formalności związane z pozyskiwaniem leasingu lub kredytu,
  • zainteresowane są korzyściami podatkowymi,
  • nie chcą szukać kupca na używany wcześniej samochód, ale jednocześnie zainteresowane są ciągłym dostępem do nowych pojazdów.

Ze względu na to, że wynajem długoterminowy ma wiele zalet, stanowi doskonała alternatywę zarówno dla leasingu, jak i tradycyjnego kredytu bankowego.

Sponsorem wpisu jest carfree.pl wypożyczalnia samochodów

Dodano: 05.05.2021, do Serwis informacyjny


©2020 https://mavorental.pl Wszystkie prawa zastrzeżone